Back to top

Měření v oblasti tisku a grafiky

Nová generace spektrodensitometerů pro správu barev v oblasti grafiky a tisku, které jsou vhodné dokonce i na podklady obsahující optické zjasňovače.

Spektrodensitometry FD-5,FD-7 a FD-9
Ke stažení : 

Další generace Spektrodensitometerů pro správu barev v oblasti grafiky, umění a tisku, které jsou vhodné dokonce i na podklady obsahující optické zjasňovače.

Polygrafie směřuje k digitalizaci procesů s cílem zvýšit jejich hodnotu řetězce a tak je nezbytné zvýšit závislost na numerické kontrole kvality tištěných produktů. Tato metoda je rychlejší, přesnější a jednodušší než vizuální hodnocení. Nicméně finální produkty jsou určeny k vidění a pozorování okem a proto je důležité, aby se výsledky měření shodovaly s vizuálním vjemem.

Potenciální problém je, že papír určený pro tisk produktů ovlivňuje konečnou barvu. Mnoho druhů papírů používaných pro tisk obsahuje fluorescenční bělící prostředky (FWA), aby papír vypadal jasněji a běleji. Vliv fluorescence papíru na barevné tiskových produktů je zvláště velký při hodnocení pod osvětlením D50. Z tohoto důvodu, ISO 13655-2009 definuje podmínky měření M1 použít jako odpovídající osvětlení CIE D50 a minimalizovat tak rozdíly ve výsledcích měření kvůli fluorescenčnímu papíru. Tento efekt ale není možné zařídit s běžnými Spektrodensitometry, kde je jako zdroj světla použita žárovka.

Nová řada spektrodensitometrů FD-7 a FD-5 nabízí unikátní řešení tohoto problému tím, že využije patentovanou technologickou metodu Konica Minolta VFS (Virtual Fluorescence Standard), které umožní barevné hodnocení, jež bere v úvahu fluorescence papíru pod osvětlením D50, které je používáno v polygrafickým průmyslem jako standardní druh osvětlení při barevném hodnocení. Protože přístroje FD-7 a FD-5 jsou první, které nabízejí výsledky měření odpovídající ISO 13655 M1 podmínek měření.

Hlavní aplikace:

  • Kontrola hustoty a barvy tištěných materiálů
  • Měření fluorescence v R&D při průmyslové výrobě tiskáren a papíru
  • Měření vytištěných barevný skvrn
  • Barevná formulace tiskových barev