Back to top

Elementar

Elementar Analysensysteme je přední světový výrobce elementárních analyzátorů nekovových prvků jako je uhlík, dusík, síra, vodík, kyslík a chlor ve všech organických a většině anorganických látkách.  

Něměcká firma má původ v oddělení analytické instrumentace technologické skupiny Heraeus s tradicí ve výrobě CHNS analyzátorů v Hanau u Frankfurtu po dobu více než 110 let.

 

Konica Minolta

Výrobce měřící techniky Konica Minolta Sensing, která vzešla z dříve proslulých značek Konica a Minolta zabývající se výrobou vysoce přesných optických přístrojů a technologií zpracování obrazu se sloučila v jeden celek, který je výrobcem měřících přístrojů zvyšující kontrolu kvality a přesnosti v široké řadě průmyslových odvětví. Analyzátory barev displejů měřící barvy a jas displejů stejně jako spektrofotometry, kolorimetry a další přístroje sloužící k měření barev různých materiálů slouží jako základní pilíř vývojových i kontrolních středisek v mnoha výrobních závodech.

Tinius Olsen Ltd.

Společnost Tinius Olsen je jedním z nejvýznamnějších světových specialistů, výrobců a dodavatelů zkušebních strojů pro hodnocení mechanických vlastností materiálů.

3P Instruments

Firma 3P Instruments vznikla přejmenováním původního Quantachrome GmBh. Všichni zaměstnanci a know-how ve firmě s ukončením distribuce Quantachromu zůstalo a nyní firma dodává fyzisorpční přístroje a heliový pyknometr vlastní značky. Navíc zaštiťuje aplikačně, servisně i placenými analýzami nejen přístroje značky 3P Instruments pro celou Evropu.

V případě zájmu o přístroje tohoto dodavatele lze nechat proměřit pár vzorků předem i se podívat na samotný přístroj v aplikační laboratoři této firmy.

Malvern

O společnosti

Firma Malvern vyrábí a dodává na světové trhy širokou škálu systémů pro charakterizaci velikosti částic v disperzích, emulsích a koloidních látkách jak v naředěném tak koncentrovaném stavu.

Představujeme nový produkt v portfoliu: MonTech Cut & Chip Tester

Buchen, Německo: Společnost MonTech oznámila nejnovější přírůstek Cut & Chip resistance tester do svého 60+ produktového portfolia.

Predictive performance, from the chemical level up, is the precursor to the launch or continued manufacturer of any elastomeric product. Fueled by interest from the tire sector, and other industrial product manufacturers such as conveyor belting, aging or obsolete cut and chip testers are found in laboratories across the world. Including cut and chip testers, instruments placed into modernized laboratories must require Industry 4.0 connectivity, high-quality manufacturing, efficient user interfaces, and support from all angles of usability. These are the core focuses for the introduction of the MonTech Cut & Chip 3000.

 

Pozvánka na představení nové řady přístrojů Zetasizer Nano firmy Malvern Panalytical

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na bezplatný celodenní seminář firmy Malvern Panalytical, který proběhne ve dnech 30. května v Praze (Masarykovy koleje, Dejvice) a 31. května v Brně (INBIT, univerzitní kampus Bohunice) na téma:

Žhavé novinky na poli charakterizace nanočástic a molekul technikami dynamického a elektroforetického rozptylu světla (DLS a ELS), přednáší Dr. Mike Kaszuba, aplikační specialista firmy Malvern Panalytical pro tyto techniky.