Back to top

Přenosný spektrofotometr CM 700/600d

Kompaktní a lehký přenosný spektrofotometr umožňující rychlé měření vzorků, které bylo dříve těžké kontrolovat. S CM-700d se konečně stane měření hrubých, nerovných a kulatých vzorků jednoduché a reprodukovatelné. Bluetooth bezdrátová datová komunikace s PC nebo tiskárna, stejně jako lehce čitelný barevný LCD displej přináší měření barvy jednodušší a přehlednější.

CM-700d a 600d jsou první přenosné spektrofotometry na světě umožňující bezdrátovou komunikaci s externím PC nebo tiskárnou přes rozhraní Bluetooth ® třídy 1. To přináší nový rozměr svobody při používání a eliminuje obvyklé spleti kabelů spojených s běžnými spektrofotometry. Bluetooth ® pro datovou komunikaci s novými modely mohou pracovat do vzdálenosti až 100 m včetně obousměrné komunikace zobrazení „PASS / FAIL“ zprávy nebo kolorimetrických údajů. Přístroj lze připojit i USB kabelem.

Design ušitý na Vaši ruku

         -Ergonomický, kompaktní a lehký

         -Horní LCD panel zajišťuje ideální práci s již zaměřeným bodem

Měření všude

Snadná kontrolu měřené polohy díky zúžené hlavě. Dokonce i zaoblené povrchy lze měřit  jednoduše. Měřicí clona je o velikosti  8 a 3 mm Clona je vyměnitelná dle charakteru vzorku. (CM-700d)

Měřte cokoli a kdekoli:

Se spektrofotometry CM-700d a CM-600d můžete měřit jakékoli vzorky kdekoli si jen vzpomenete! Ergonomicky vytvarovaný spektrofotometr, který lze pohodlně ovládat jednou rukou je perfektně situován pro měření jakýchkoli vzorků včetně těch zaoblených, kulatých a hrbolatých. S vahou pouhých 550 g, jsou CM-700d a CM-600d nejlehčí přenosné spektrofotometry ve své třídě a díky tomu umožňují skvělé podmínky pro měření kdekoli. Apreturu měření je možno měnit mezi Ø 8 mm a Ø 3 mm pro měření i těch nejmenším vzorků (pouze CM-700d).

Přenos dat bezdrátově:

CM-700d a CM-600d jsou celosvětově první přístroje pro měření barev umožňující bezdrátovou komunikaci s externím PC nebo tiskárnou používající Bluetooth® 1. třídy.  To přináší nový rozměr svobody při manipulaci s přenosným spektrofotometrem a eliminuje nepohodlí při manipulaci se spletí kabelů při konvenčním použití. Datová komunikace pomocí Bluetooth®data s novými modely může být uskutečněna až na vzdálenost 100m včetně obousměrného zobrazení výsledku v módu PASS/FAIL. Tento spektrofotometr umožňuje také standardní komunikace pomocí USB kabelu.

Vnímejte barevně i výsledky:

CM-700d a CM-600d jsou rovněž první přenosné spektrofotometry pro měření barevnosti s barevným LCD displejem, který zvyšuje citlivost vnímání barevnách výsledků. 2,36“ TFT displej zobrazuje výsledky barevně jak v numerických hodnotách, tak i v grafické podobě a zvyšuje tak provozuschopnost a porozumění. Zobrazení simulované barvy pro vyjádření barevných diferencí nebo metamerie jsou s tímto displejem také možné a usnadní tak rychlou vizuální indikaci.

Jednoduše ovladatelný:

CM-700d a CM-600d také nastavily nové standardy v jednoduchosti užívání a intuitivnosti ovládání přístroje. 5 vyhrazených tlačítek pro nejvíce důležité příkazy a průvodce v 6 jazycích umožní velmi jednoduchou navigaci skrze všechny funkce. Interní paměť umožňuje nahrát až 1000 standardů a 4000 vzorků. S funkcí “Auto target” umožní spektrofotometr najít barevně nejbližší standard ze všech naměřených a uložených standardů ke změřenému vzorku.

Specifikace:

 Model:

CM-700d

CM-600d

Osvětlení/pozorovací systém

d/8(difúzní osvětlení,geometrie d/8), vybaveno simultánně o SCI (specular component included)/SCE (specular component excluded) Odpovídá CIE č.15, ISO 7724/1,ASTM E1164,DIN 5033 Teil7 a JIS Z8722 podmínky standard. C .

Vel. Difúzní (Ulbrich.) koule

Φ40mm

Světelný detektor

Pole silikonových fotodiod (duální řada 36 ks)

Rozklad záření

Fotomřížka

Spektrum

400nm až 700nm

1 krok spektra

10 nm

Délka půlvlny

Zhruba 10 nm

Doba měření

cca 1 s

Zdroj osvětlení

Pulzní xenonová výbojka (s UV filtrem)

Měření/plocha osvětlení

MAV : Φ8mm/Φ11mm

SAV : Φ3mm/6mm (výběr mezi MAV a SAV)

MAV : Φ8mm/Φ11mm (pouze)

 

 

Výdrž baterie

Cca 2000 měření s alkalickými bateriemi
CCa 2000 měření s nikl-metal hydridovými nabíjecími bateriemi s kapacitou 2300 mAh (při plném nabití)
* měřeno v desetisekundových intervalech při 23°C; nastaveno na SCE nebo SCI

Opakovatelnost měření

Spektrální reflektance: standardní odchylka 0.1%, Barevné hodnoty: Standardní odchylka ΔE*ab 0.04* (když je bílý kalibrační standard měřen po 10 sekundových intervalech po kalibraci na bílý standard

Mezipřístrojová shoda

Do ΔE*ab 0.2 (MAV/SCI)
* založeno na měření 12 BCRA série II color standardních keramických standardů v porovnání s hodnotami měřenými při 23°C

Display

TFT barevný LCD displej 2,36“

Rozhraní

USB1.1; Bluetooth® standstandardní verze 1.2*

Pozorovatel

CIE: 2°pozorovatel, 10° standardní pozorovatel

Osvětlení

CIE: A, C, D50, D65, F2, F6, F7, F8, F10, F11, F12 (simultánní vyhodnocení je možné užitím dvou zdrojů osvětlení)

Data zobrazená na displeji

Spektrální hodnoty/graf, kolorimetrické hodnoty, hodnoty barevných diferencí/graf, PASS/FAIL výsledek, imitace barvy na displeji,

Barevný prostor/kolorimetrická data

L*a*b*, L*C*h, Hunter Lab, Yxy, Munsell, XYZ (a diference mezi nimi vyjma Munsell)

Kolorimetrická data

MI, WI (ASTM E313), YI (ASTM E313-73/ASTM D1925), ISO Brightness, 8° lesk

Standardy barevných diferencí

ΔE*ab (CIE1976), ΔE*94 (CIE1994), ΔE00 (CIE 2000), CMC (l:c)

Paměť naměřených hodnot

4000 naměřených hodnot / 1000 naměřených standardů a diferencí

Zdroj

4 AA- baterie, 4 AA nikl-metal hydridové nabíjecí baterie nebo AC adaptér

Velikost (VxHxD)

73 × 211,5 × 107mm

Váha

550g bez baterií

Standardní výbava

Bílá kalibrační destička, maska štěrbiny Φ8mm, maska štěrbiny Φ3mm , USB kabel, AC adaptér,AA-e baterie (×4), poutko na zápěstí

Doporučená výbava

Kufr na úschovu a přepravu, vybavení na ochranu proti prachu, černý kalibrační box

Přenosný spektrofotometr od firmy Anamet na Logismarketu