Color readery

Color readery jsou nejjednoduššími přenosnými přístroji jak porovnávat barevné odstíny pevných vzorků. Ať už jde o plasty, potraviny nebo jiné barevné předměty, color reader Vám okamžitě ukáže, jak se liší vzorek od standardu. Color readery není možno použít tam, kde jsou vyžadovány absolutní hodnoty barevných souřadnic v absolutních hodnotách. Diferenci Vám však naměří velmi spolehlivě.

Color reader CR-14

CR-14

Jemné barevné odchylky bílé jsou velmi dobře viditelné, ale zároveň velmi obtížně postihnutelné objektivně. Kolorimetr CR-14 umožňuje jednoduše a přesně kontrolovat odstíny bílých, téměř bílých a nažloutlých barev u produktů, jako jsou např. potraviny nebo surové materiály.

Ke stažení

Prospekt CR-14


Přístroj CR-14 používá k měření mezinárodně standardizované a rozšířené indexy běli a žluti podle norem CIE, ASTM a Huntera; umožňuje však také zobrazit naměřené hodnoty pomocí chromatických souřadnic Yxy (CIE 1931). Kolorimetr CR-14 si poradí s jakýmkoli produktem v pevném, kašovitém i sypkém stavu, a proto je velmi flexibilní. Aby byl přístroj chráněn v prašném prostředí, měřicí štěrbina je kryta optickým sklem. Volitelně lze rovněž použít vinylovou ochrannou krytku. Podobně jako všechny přístroje řady Color Reader, i kolorimetr CR-14 se vyznačuje jednoduchostí obsluhy, kompaktností, nízkou vahou a napájením na baterie.

Produkt na Logismarket.cz

 Color reader CR-10

CR-10

Color Reader CR-10 je velmi kompaktní, bateriemi napájený ruční přenosný kolorimetr určený pro rychlou kontrolu barev. Nejprve je nutno změřit barvu předlohy a poté srovnávaný vzorek. Během vteřiny se uživateli na displeji přístroje objeví údaj o barevné odchylce vyjádřený rozdílem dE* v barevném prostoru L*a*b* nebo L*C*h*.

Ke stažení

Prospekt CR-10


Osmimilimetrová měřicí oblast spolu s geometrií typu 8/d zaručuje univerzálnost využití přístroje pro celou řadu aplikací. Veškerá měření odpovídají podmínkám standardního pozorovatele s osvětlením D65 při úhlu pozorovatele 10°. Přístroj CR-10 lze připojit k externí tiskárně a výsledky měření vytisknout.

Produkt na Logismarket.cz

Color reader CECF-9

CECF-9

„Magická barevná karta“ (Magic Colour Card) CECF-9 je prvním elektronickým vzorníkem barev, který umožňuje vyhledávat či identifikovat nejbližší podobnou barvu mezi 5 000 uloženými barevnými odstíny z jakéhokoli vzorníku (např. ze vzorkovnic NCS, RAL apod.).

Ke stažení

Prospekt CECF-9


Ve zlomku vteřiny přístroj CECF-9 zobrazí dvě nejbližší barvy v podobě přesného kódu barvy spolu se symbolem, který označuje, jak blízká je měřená barva odstínu uloženému v databázi přístroje. Celý obsah paměti přístroje CECF-9 je možné kdykoli uživatelsky změnit. Speciální software pro správu dat umožňuje upravovat vaše data a jednoduše je přenášet do jiných přístrojů.
Díky těmto jedinečným funkcím se přístroj CECF-9 skvěle hodí pro návrháře barev, designéry, architekty nebo prodejní firmy podnikající v oboru malířství a natěračství. Podobně jako všechny přístroje řady Color Reader, i CECF-9 se vyznačuje nízkou vahou, kompaktností a mimořádnou jednoduchostí používání.