Back to top

Fontijne Presses & Services BV

Fontijne Presses & Services BV je součástí technologické a inovační skupiny APTCO INVEST. APTCO INVEST je mezinárodní skupina společností zabývající se distribucí, výrobou, servisem a podporou vědeckých nástrojů a vybavení. Členské společnosti skupiny APTCO se mohou pochlubit aktivitami v oblastech technologií pro analýzu a charakterizaci materiálů (vědecká skupina Benelux Scientific) a biologické vědy, biobanking a diagnostika (skupina SOPACHEM). Ostatní divize se zaměřují na kalibrační služby (CALIBRATION LAB) a na výrobu zařízení pro charakterizaci membrán a filtrů (POROMETER).

Po více než 80 let jsou hydraulické laboratorní lisy Fontijne používány při zpracování polymerů, pryže a kompozitů. Lisy jsou většinou využívány pro přípravu zkušebních vzorků a kusovou výrobu v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly kvality materiálů. Lisy jsou v souladu s normamy ASTM a ISO. 

Nabízíme řadu hydraulických lisů v rozmezí od 50 až do 1000 kN. Podle zvoleného řídícího systému mohou být lisy dodány s různou úrovní automatizace.

Váš laboratorní lis od Fontijne Presses & Services

Fontijne Presses & Services navrhuje a staví hydraulické laboratorní lisy pro zpracování polymerů, kompozitů a pryže. Laboratorní lisy jsou vhodné pro automatizované lisovací operace,  nabízejí vysokou kvalitu provedení a ergonomický design. Jedná se o ideální řešení pro laboratoře a výzkumná centra, protože májí malý půdorys a modulární provedení.

Kromě výroby a prodeje vysoce kvalitních zařízení dodává společnost Fontijne Presses & Services svým zákazníkům díly a příslušenství pro celou výrobní řadu laboratorních lisů. Nabízí také kompletní údržbu a kalibrační služby.

Společnost Fontijne Presses & Services BV věří, že jejich primárním posláním je dodávat produkty nejvyšší kvality a spolehlivosti. Zákazníci očekávají kontinuální a nepřerušovaný provoz svého zařízení, aby udrželi vlastní výrobu, vývoj a kontrolu kvality při optimální účinnosti. Společnost Fontijne Presses proto vyvinula optimální servisní organizaci, která zajistí, že se to uskuteční. Nabízíme servisní smlouvy, které pomáhají udržovat lisy v optimálním stavu pro bezproblémový a dlouhodobý provoz. Kalibrační služby dále zvyšují využitelnost lisů a zajišťují přesnost po celou dobu životnosti lisu.

 

Řada přístrojů

Laboratorní deskové lisy LabEcon

Pokud potřebujete:

 • Teplotu maximálně 300°C
 • Rozměry desek 320 x 320 (300kN) nebo 400 x 400 (600kN)
 • Světlost maximálně 200 mm

Doporučujeme modelovou řadu LabEcon.

​​Pokud potřebujete:

 • Teplotu více než 300°C
 • Světlost více než 200 mm
 • Vakuovou komoru
 • A další požadavky na míru podle vašeho zadání

Doporučujeme naši modelovou řadu LabPro.

Manuální laboratorní lis THB400

Pokud potřebujete:

 • Manuální řízení lisu
 • Teplotu maximálně 300°C
 • Rozměry desek 320 x 320 (400kN)
 • Světlost 160 mm

Doporučujeme manuální laboratorní lis LabBasic400.

Kontaktujte nás

Ing. Lubomír Fiedler, Ph.D.

E-mail:
fiedler@anamet.cz
Mobil:
+420 720 411 485

RNDr. Igor Čulák

Pro Slovensko

E-mail:
igor.culak@anamet.sk
Mobil:
+421 905 249 664