Back to top

FONTIJNE GROTNES BV

Fontijne Grotnes je celosvětově mezinárodním technologickým lídrem v celé řadě segmentů trhu. Společnost má působivou historii a oslavila své 100. výročí v roce 2009. Fontijne Grotnes vytváří vlastní postupy a řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví. 

Po více než 80 let jsou hydraulické laboratorní lisy Fontijne Grotnes používány při zpracování polymerů, pryže a kompozitů. Lisy jsou většinou využívány pro přípravu zkušebních vzorků a kusovou výrobu v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly kvality materiálů. Lisy jsou v souladu s normamy ASTM a ISO. 

Nabízíme řadu hydraulických lisů v rozmezí od 50 až do 1000 kN. Podle zvoleného řídícího systému mohou být lisy dodány s různou úrovní automatizace.

Konstrukční prvky lisů Fontijne Grotnes:  

  • Rám lisu umožňuje ergonomický způsob obsluhy díky své 2 sloupové konstrukci.
  • Desky lisu jsou vybaveny elektrickým kazetovým vytápěním a chladicími kanály, které umožňují ohřev a chlazení výrobku. Nová konstrukce desek zaručuje přesné rozložení teploty (teplotní pole) na povrchu desek.
  • Hydraulická jednotka s dvěma integrovanými čerpadly zajistí rychlé uzavření, přesné lisování aautomatickou regulaci tlaku pro udržení stabilní lisovací síly na lisovaném výrobku.

Laboratorní lisy Fontijne Grotnes jsou dostupné ve dvou modelových řadách 

Řada přístrojů

​​​​​​Lisy série LabPro 50/200/400/600/1000 jsou speciálně určené pro zákazníkem specifikované postupy lisování. Tyto lisy jsou konstruované s kombinovaným ohříváním a chlazením desek a dodávané s vstupy a výstupy k připojení externích systémů regulace teploty.

Laboratorní deskové lisy LabEcon

Řada laboratorních deskových lisů LabEcon 150/300/600 je určena speciálně pro základní lisovací operace. Tyto lisy nabízejí vysokou kvalitu a jsou ekonomickým řešením pro jednoduché automatizované lisování. 

Kontaktujte nás

Ing. Lubomír Fiedler, Ph.D.

E-mail:
fiedler@anamet.cz
Mobil:
+420 720 411 485

RNDr. Igor Čulák

Pro Slovensko

E-mail:
igor.culak@anamet.sk
Mobil:
+421 905 249 664