FONTIJNE GROTNES BV

Fontijne Grotnes je celosvětově mezinárodním technologickým lídrem v celé řadě segmentů trhu. Společnost má působivou historii a oslavila své 100. výročí v roce 2009. Fontijne Grotnes vytváří vlastní postupy a řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví. 

Po více než 80 let jsou hydraulické laboratorní lisy Fontijne Grotnes používány při zpracování polymerů, pryže a kompozitů. Lisy jsou většinou využívány pro přípravu zkušebních vzorků a kusovou výrobu v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly kvality materiálů. Lisy jsou v souladu s normamy ASTM a ISO. 

Nabízíme řadu hydraulických lisů v rozmezí od 50 až do 1000 kN. Podle zvoleného řídícího systému mohou být lisy dodány s různou úrovní automatizace.

 

Laboratorní lisy Fontijne Grotnes jsou dostupné ve dvou modelových řadách 

  • Laboratorní deskové lisy LabEcon (vhodné pro základní lisovací operace)

Řada laboratorních deskových lisů LabEcon 150/300/600 je určena speciálně pro základní lisovací operace. Tyto lisy nabízejí vysokou kvalitu a jsou ekonomickým řešením pro jednoduché automatizované lisování. ... (více zde)

 

 

  • Laboratorní deskové lisy LabPro (pro speciální aplikace zákazníka)

Lisy série LabPro 50/200/400/600/1000 jsou speciálně určené pro zákazníkem specifikované postupy lisování. Tyto lisy jsou konstruované s kombinovaným ohříváním a chlazením desek a dodávané s vstupy a výstupy k připojení externích systémů regulace teploty. ... (více zde)

 

 

  • Řídící systémy laboratorních deskových lisů

Lisy jsou vybaveny digitální řídícími jednotkami pro sílu a teplotu. Standardní Manuální ovládání má základní uživatelské rozhraní, které může být rozšířeno Programovatelným ovládáním a PC řídícím systém - LabPro View ... (více zde)

 

Konstrukční prvky lisů Fontijne Grotnes:  

  • Rám lisu umožňuje ergonomický způsob obsluhy díky své 2 sloupové konstrukci.
  • Desky lisu jsou vybaveny elektrickým kazetovým vytápěním a chladicími kanály, které umožňují ohřev a chlazení výrobku. Nová konstrukce desek zaručuje přesné rozložení teploty (teplotní pole) na povrchu desek.
  • Hydraulická jednotka s dvěma integrovanými čerpadly zajistí rychlé uzavření, přesné lisování a automatickou regulaci tlaku pro udržení stabilní lisovací síly na lisovaném výrobku.