Tinius Olsen Ltd.

Společnost Tinius Olsen je jedním z nejvýznamnějších světových specialistů, výrobců a dodavatelů zkušebních strojů pro hodnocení mechanických vlastností materiálů.

Domovská stránka Tinius Olsen

Zkušební stroje firmy Tinius Olsen jsou konstruovány pro použití v oblasti výzkumu a vývoje, kontroly kvality a v provozu.
Zkušební stroje firmy Tinius Olsen jsou vhodné pro měření a kontrolu vlastností materiálů, jako jsou kovy, kompozity, polymery, pryže, textilie, lepidla a další, včetně již hotových výrobků. Dostupná je kompletní škála mechanických a fyzikálních zkoušek včetně tahu, tlaku, ohybu, smyku, propíchnutí, trhaní, odlupu, toku taveniny (MFI), rázu (Charpy a Izod), tření, stanovení tuhosti, teploty průhybu při zatížení (HDT), teploty měknutí podle Vicata, krutu, měření mikro a makro tvrdosti, zkoušení stavebních hmot a dalších.
Zkušební stroje společnosti Tinius Olsen umožňují provádět zkoušky v souladu s klíčovými mezinárodními a regionálními zkušebními standardy včetně ISO, EN, ASTM, DIN, BS, JIS a dalšími průmyslovými standardy.  

 

Zkušební stroje firmy Tinius Olsen:

  • Univerzální zkušební stroje

Univerzální zkušební stroje (tzv. trhací stroje) umožňují provádět zkoušky v tahu, tlaku, ohybu a třecí, odtrhávací a odlupovací zkoušky. Nabízíme elektromechanické univerzální zkušební stroje v kapacitě od 1kN do 2000kN a hydraulické univerzální zkušební stroje v kapacitě od 150kN do 3000kN. V naší nabídce také naleznete horizontální zkušební stroje pro plně automatizovaná pracoviště sloužící ke stanovení mechanických charakteristik. Novinkou, kterou společnost Tinius Olsen uvedla na trh v tomto roce, jsou univerzální zkušební stroje série ST a SL. Tyto trhací stroje patří mezi absolutní špičku na trhu a jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi včetně ovládání pomocí bezdrátové řídící jednotky HMC komunikující se strojem pomocí technologie Bluetooth.

 

Elektromechanické zkušební stroje

 

                            

 

         Série ST                                 Série T                                  Série S

 

                        

           Série U                      Série LoCap a Electromatic         Horizontální stroje

 

 

Hydraulické zkušební stroje

 

                             

                   Série SL                                                         Série Super L         

 

 

  

 

Super L pro tlakové zkoušky