Back to top

XOS

XOS

Společnost X-Ray Optical Systems, známá jako XOS přináší moderní řešení v elementární analýze (laboratorní i on-line) zejména pro ropný průmysl a jeho výrobky. Inovativní monochromatická vlnově disperzní fluorescenční rtg. technologie ( MWD XRF podle normy ASTM D 7039) snižuje detekční limity (až 100x) a zvyšuje přesnost těchto analyzátorů. Jejich předností je snadné používání a spolehlivost v každodenním provozu (i v mobilních zařízeních) v rafineriích a terminálech.

Stanovení fosforu

Od surové ropy po bio paliva, v aditivech, nebo ve vodě. Stolní analyzátor Phoebe nabízí vyjímečnou přesnost pro kompletní analýzu fosforu. Velice snadná obsluha s intuitivním dotykovým displejem, umožňující používání v různých průmyslových prostředích. Phoebe je bezproblémový přístroj, nevyžaduje rozsáhlou přípravu vzorků, spotřební plyny, nebo konverzi vzorků. Phoebe je k dispozici s Accu-Flow.

Stanovení chlóru

Přesné stanovení chlóru v ropě je kritické během procesů rafinace. Chlór může otrávit drahé katalyzátory a vést ke korozi v oblastech, jako jsou systémy výstupních nebo reaktorových výpustí. Stolní analyzátory Clora poskytují analýzu koncentrace chlóru v kapalných vzorcích uhlovodíků, jako jsou aromáty, destiláty, těžká paliva a vodné roztoky.Model Clora 2XP nabízí dvojnásobnou přesnost než Clora, pro sledování hladiny chlóru v uhlovodících již od 0,07 ppm.Stanovení síry

XOS nabízí řadu analyzátorů síry vhodných pro širokou škálu analýz, požadavků na propustnost a provozních prostředí. Představte si chytřejší řešení analýzy bez kompromisů: bezproblémové zpracování vzorku, snadné ovládání, rychlé testování, flexibilita shody a špičkovou přesnost. Tyto analyzátory se pohybují v rozmezí od monochromatických vlnově disperzních XRF (MWDXRF) až po systémy s vysokým rozlišením XRF (HDXRF), které dodávají přímé měření bez nutnosti spotřebních plynů nebo konverze vzorků.