Menu Zavřeno

jiskrový spektrometr ferro.lyte

Výrobce: Elementar
Logo výrobce: logo-elementor
Kategorie technik:
Stanovení:
    Aplikace:

      Optický emisní spektrometr pro přesné testování kovů.

      ferro.lyte® je mobilní spektrometr optimalizovaný pro použití ve výrobě, zpracování a recyklaci kovů. Využívá princip optické emisní spektrometrie (OES) s jiskrovým buzením. Na rozdíl od běžných ručních přístrojů umožňuje ferro.lyte přesnou analýzu prvků s nízkými atomovými čísly, jako jsou C, P, S, B, Li, Be, Ca, Si, Mg, Al, a stanovení dusíku v duplexu během několika sekund. ferro.lyte přesvědčí inovativními nápady a snadnou, intuitivní obsluhou. Jedinečná konstrukce je optimalizována pro flexibilní, bezpečnou a spolehlivou analýzu kovových slitin přímo na místě.

      Nejdůležitější vlastnosti ferro.lyte

      • Flexibilní testování a identifikace kovů (PMI) přímo na místě s nejlehčím a nejkompaktnějším optickým emisním spektrometrem svého druhu díky inovativní koncepci „vše v jednom“.
      • Snadné, intuitivní uživatelské rozhraní pro rychlou navigaci v nastaveních zařízení a pracovních postupech
      • Bezkonkurenční analýza dusíku OES v duplexním režimu, která byla dříve dosažitelná pouze laboratorními přístroji, je možná díky technologii CONLYTE®.
      • Jednoduché reportování stisknutím tlačítka přes USB, WLAN, LAN nebo Bluetooth

      Funkce

      Flexibilní testování a identifikace kovů (PMI) na místě

      ferro.lyte přesvědčí svou revoluční koncepcí „vše v jednom“, která je navržena pro maximální uživatelskou přívětivost. Díky integrovanému držáku na argonovou láhev a držáku na ruční sondu se analyzátor snadno přepravuje a bezpečně obsluhuje – a to i bez vozíku. Díky nízké hmotnosti 16 kg a kompaktnímu provedení nabízí ferro.lyte optimální podmínky pro ad hoc analýzy nebo pozitivní identifikaci materiálu (PMI) na obtížně přístupných místech. Jedná se o nejlehčí a nejkompaktnější optický emisní spektrometr svého druhu. Z hlediska analytického výkonu je ferro.lyte stejně přesný jako laboratorní přístroj.

      Snadné, intuitivní uživatelské rozhraní

      Intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje rychlou navigaci v nastaveních přístroje a pracovních postupech. Které funkce softwaru se zobrazí v hlavním okně, lze zvolit individuálně. Dále si můžete vybrat mezi klasickým zobrazením analýzy nebo ID slitiny s cílovými a skutečnými hodnotami. Díky technologii optického lepení je jasný a přehledný dotykový displej snadno čitelný i za zhoršených světelných podmínek.

      Vynikající analýza dusíku v duplexu

      Inovativní technologie CONLYTE® výrazně zlepšuje analytický výkon pro dusík v duplexu. Kromě toho se zvyšuje dlouhodobá stabilita při měření fosforu, boru a síry. Na rozdíl od běžných mobilních spektrometrů využívá ferro.lyte pro stanovení obsahu dusíku rozšířený rozsah vlnových délek, kterého dříve dosahovaly pouze laboratorní přístroje. Rozšíření rozsahu vlnových délek je dosaženo námi vyvinutou unikátní technologií CONLYTE. Vzduchová mezera mezi světelným kanálem a plazmou, která je běžná u mobilních spektrometrů, je zcela uzavřena před atmosférou. Atmosférické změny proto nemohou ovlivnit měřicí signál – což je předpokladem trvale spolehlivých výsledků analýzy.

      Jednoduché hlášení stisknutím tlačítka

      Výsledky analýzy lze exportovat různými způsoby: přes USB nebo LAN připojení z analyzátoru, stejně jako přes WLAN nebo Bluetooth připojení. Výkonná cloudová technologie softwarové sady lyticOS® optimalizuje poskytování a další zpracování výsledků měření a usnadňuje tak spolupráci s kolegy a obchodními partnery. Díky tomu je zajištěno bezkonkurenční zpracování dat, reportování a sledovatelnost pro práci na místě kdykoli.

      Komfortní cloudová služba

      Výsledky analýzy se automaticky ukládají do optického emisního spektrometru a zároveň je lze nahrát do zabezpečeného cloudu lyticOS®. To umožňuje nové dynamické pracovní metody. Analytická data lze rychle a efektivně sdílet a dále zpracovávat. Naměřené hodnoty jsou v případě potřeby kdykoli k dispozici „on demand“ pro další zpracování nebo distribuci – i bez přístupu k přístroji. Tím se zvyšuje bezpečnost a dostupnost dat kdykoli a kdekoli.